Z jakiego materiału są wykonane produkty NESLING®?
W przypadku żagli przeciwsłonecznych COOLFIT®, rolet rzymskich poziomych COOLFIT® Harmonica oraz rolet pionowych COOLFIT® zastosowany jest bardzo mocno tkany materiał polietylenowy (HDPE) o wysokiej gramaturze 285 g/m2. Natomiast do produkcji żagli wodoodpornych DREAMSAIL® stosuje się poliester z powłoką PU o gramaturze 220 g/m2.

Czy kolory podane w katalogu produktowym są rzeczywiste?
Barwy produktów prezentowanych w katalogu mogą nieznacznie odbiegać od kolorów rzeczywistych. Wzorniki tkanin są dostępne u naszych dystrybutorów.

Jaka jest podatność materiału na wiatr?
Produkty marki NESLING® są wykonane z bardzo mocno tkanego materiału, który ma mikropory. Dzięki temu materiał przepuszcza powietrze oraz nie stwarza "efektu żagla".

Ile wynosi gwarancja na pergolę?
Okres gwarancyjny na drewno lakierowane wynosi 2 lata.

Jaką farbą pokryta jest pergola oraz z jakiego drewna jest wykonana?
Konstrukcja pergoli wykonana jest z drewna iglastego, suszonego w specjalnych komorach, gdzie poddane jest obróbce termicznej. Następnie po ścisłej selekcji elementy są strugane i szlifowane, po czym zostają zabezpieczone wysokiej jakości impregnatem i podwójną warstwą lakieru. Elementy lakierowane objęte są 24-miesięczną gwarancją. Elementów surowych nie obejmuje gwarancja, ze względu na brak zabezpieczenia przed warunkami zewnętrznymi.

Jak zabezpieczyć żagiel i pergolę na zimę? Czy na ten czas należy zdemontować produkt?
Działanie ujemnej temperatury wpływa negatywnie na strukturę materiału. By produkty służyły Państwu jak najdłużej, radzimy zdemontować produkt na okres zimowy lub zabezpieczyć pokrowcem COOLFIT®, który dodatkowo uchroni produkt przed kurzem czy pleśnią. Demontaż jest stosunkowo prosty i nie zajmuje wiele czasu.

Jak czyścić żagle i rolety? Czym?
W przypadku żagli przeciwsłonecznych COOLFIT® zaleca się, aby czyścić materiał myją ciśnieniową typu Kärcher o niezbyt dużym ciśnieniu z użyciem wody. Zabrudzenia powstałe na żaglach wodoodpornych DREAMSAIL® zalecamy czyścić mydłem lub płynem do naczyń, z użyciem gąbki. Materiału nie wolno prać w pralce.

Gdzie znajduje się najbliższy dystrybutor?
Mapa dystrybutorów marki NESLING® znajduje się na górnym pasku w zakładce DYSTRYBUTORZY.

Jaka jest cena montażu?
Ceny montażu określają nasi dystrybutorzy. Zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z najbliższym punktem dystrybutorskim.

Jakie są minimalne i maksymalne rozmiary produktów NESLING®?
Informację o standardowych rozmiarach uzyskają Państwo na www.nesling.pl lub u naszych dystrybutorów. Oferujemy również wymiary niestandardowe – wówczas należy się z nami skontaktować mailowo: bok@nesling.pl, telefonicznie, dzwoniąc na infolinię: 530 509 110 lub skonsultować się w najbliższym punkcie dystrybutorskim, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówienie?
Czas realizacji łącznie z dostawą w przypadku produktów dostępnych w sklepie Internetowym, jest stosunkowo szybki i wynosi 2-3 dni robocze. W przypadku poprawek rozmiaru tkaniny oraz realizacji zamówienia na pergolę, czas ten wynosi 10-14 dni roboczych. Zamówienia indywidualne realizujemy w przedziale 6-7 tygodni.

Czy muszę zwijać roletę rzymską podczas deszczu?
Materiały używane do produkcji produktów marki NESLING® są wodoodporne, ale nie wodoszczelne. Oznacza to, że sama woda nie stanowi zagrożenia dla materiału, natomiast podczas deszczu będzie przenikać. W przypadku gwałtownych opadów, z towarzyszącym im silnym wiatrem, radzimy zwinąć i zabezpieczyć roletę rzymską.

Czy materiał jest wodoszczelny?
W przypadku żagli COOLFIT®, rolet rzymskich COOLFIT® Harmonica, rolet pionowych COOLFIT®, parawanów oraz markiz balkonowych, zastosowany jest materiał, który pełni funkcję ochrony przed promieniowaniem UV do aż 95%. Dla materiału woda nie stanowi zagrożenia, ale podczas opadów deszczu woda będzie przenikać. Funckję wodoodporności oferują żagle wodoodporne DREAMSAIL®, dzięki którym możemy spędzać czas w ogrodzie nawet podczas deszczowej pogody. Należy pamiętać, że wymagany kąt nachylenia dla żagli wodoodpornych DREAMSAIL® musi wynosić min. 30°

Jaki jest czas dostawy pergoli?
Czas realizacji łącznie z dostawą w przypadku produktów dostępnych w sklepiei nternetowym jest stosunkowo krótki i wynosi 2–3 dni robocze. W przypadku poprawek rozmiaru tkaniny oraz realizacji zamówienia na pergolę czas ten wynosi 10–14 dni roboczych. Zamówienia indywidualne realizujemy w przedziale 6–7 tygodni.

Czy wymagane jest założenie konta przy składaniu zamówienia poprzez sklep internetowy?
Klienci mogą składać zamówienia na produkty NESLING® bez konieczności rejestracji i zakładania konta (Klienci Niezarejestrowani). Jednak rejestracja umożliwia korzystanie z rabatów dzięki uczestniczeniu w programie lojalnościowym oraz śledzenie całego procesu zakupów.

Czy podane ceny są cenami netto czy brutto?
Ceny na stronie sklepu internetowego zamieszczone przy oferowanych towarach podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT 23%.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć